Keraminės plytelės vystymosi istorija

- Jan 23, 2018-

Plytelių istorija datuojama 4000 m. Pr. Kr., Kai egiptiečiai pradėjo dekoruoti įvairius namus su plytelėmis. Molis džiovinamas saulėje arba kepamas, o tada spalvos mėlyna glazūra, išgauta iš vario.

Keraminės plytelės taip pat buvo rasti Mesopotamijos srityje iki 4000 m. Pr. Kr. Plyteles dekoravo mėlyna ir balta juostelės, o vėliau pasirodė daugiau stilių ir spalvų. Kinija yra keramikos meno centras, anksčiau kaip "Shang dinastija" (1523-1028 m. Pr. Kr.) Kinija pagamino puikų baltųjų keramikos dirbinių, ji anksčiau naudojo ankstyvą Kinijos glazūrą.

Per amžius dekoratyvinis keraminių plytelių poveikis pagerėjo, pagerinus keraminių plytelių gamybos metodus. Pavyzdžiui, islamiškojo laikotarpio metu visos plytelės buvo dekoruotos taip, kad pasiektų aukščiausią tašką Persijoje. Vėliau keraminių plytelių naudojimas palaipsniui vyrauja visame pasaulyje, daugelyje šalių ir miestų plytelių gamyba ir apdaila pasiekė viršūnę. Istoriniame plytelių procese visi orientyrai yra Ispanijos ir Portugalijos mozaika, Italijos renesanso plytelės, Antverpeno glazūruotos plytelės, olandų plytelių iliustracijos ir vokiečių plytelės.

Senovėje plytelės buvo gaminamos rankomis. Kitaip tariant, kiekviena plytelė yra rankos formos, rankos spalvos, todėl kiekviena plytelė yra unikalus meno kūrinys. Plytelės yra naudojamos beveik visuose pastato aspektuose, pavyzdžiui, sienose, grindyse, lubose, židiniuose, freskose ir pastatų fasaduose.

Šiandien pasaulinės keraminės plytelės nebėra rankinės, rankinės spalvos, tačiau naudojant automatines gamybos technologijas, žmonių rankos naudojamos tik plytelėms montuoti. Kaip ir praeityje, plytelių dekoravimui naudojamas patalpų ir lauko naudojimas, pvz., Žemės, sienų, stalviršių, židinių, fontanų ir išorinių sienų ir pan.